Συναγερμός σήμανε νωρίς το πρωί στις αρχές της πρωτεύουσας. Συγκεκριμένα, την πρωινή γαλήνη ήρθε να διαταράξει μια δυνατή και έντονη σειρήνα, αναγκάζοντας τους γείτονες να βγουν στα μπαλκόνια τους και τους εργαζόμενους να αναρωτιούνται από πού προέρχεται αυτός ο εκκωφαντικός θόρυβος και από πού απενεργοποιείται ο συναγερμός. Τελικά, μετά από ημίωρη αναστάτωση, ο συνεγαρμός έληξε έπειτα από παρέμβαση αξιωματούχου ο οποίος είχε στην τσέπη του το χαρτάκι με τον κωδικό, με την ψυχραιμία τελικά να επικρατεί. Η ημέρα συνεχίζεται με ηρεμία, με τις αρχές πάντως να παραμένουν προληπτικά σε επιφυλακή.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.