Πρώτη Απριλίου, η μέρα που οι φάρσες και ψέματα κυριαρχούν, με τους πολίτες να μην μπορούν να ξεχωρίσουν ποιες ειδήσεις είναι αληθινές και ποιες κατασκευασμένες.
Όπως αποφασίστηκε μάλιστα και επίσημα, η ημερομηνία αυτή από του χρόνου θα είναι αργία στη χώρα μας, ώστε να τιμηθεί η προσφορά της Ελλάδας στα νέα που δυσκολεύονται οι άνθρωποι να πιστέψουν πως είναι αληθινά.
«Μπορεί να σας φαίνεται σαν ψέμα, όμως από του χρόνου θα ξεκουράζεστε για μία ημέρα επιπλέον. Μας αξίζει», σχολίασε λακωνικά ο πρωθυπουργός.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.