Συνεχίζονται οι κινητοποιήσεις των αγροτών τόσο στη χώρα μας, όσο και στη Γαλλία, με τους αγροτικούς συνεταιρισμούς των δύο κρατών μάλιστα, να σχεδιάζουν κοινές πορείες διαμαρτυρίας.
Αρχικά, προτάθηκε να παραταχθούν τα τρακτέρ των αγροτών από την Ελλάδα μέχρι και τη Γαλλία, ωστόσο αποδείχθηκε ότι δεν είναι αρκετά τα οχήματα κι έτσι προτιμήθηκε μια κοινή συγκέντρωση διαμαρτυρίας στα Φιλιατρά, η οποία θα επαναληφθεί μερικές ημέρες αργότερα και στο Παρίσι, κάτω από τον Πύργο του Άιφελ.
Τα πλακάτ θα είναι γραμμένα και στις δύο γλώσσες, ενώ οι αγρότες των δύο χωρών θα ανταλλάξουν ροκφόρ με ελληνικό κεφαλοτύρι και θα πιουν κρασί και από τις δύο χώρες.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.