Τα στοιχεία του σωματικού βάρους θα αναγράφονται υποχρεωτικά από εδώ και στο εξής στις νέες αστυνομικές ταυτότητες, έπειτα από τροπολογία που πέρασε πρόσφατα από εξέταση στην ολομέλεια της Βουλής.
Τα επιχειρήματα ήταν πολλά εναντίον της αναγραφής των κιλών, με κύριο άξονα την διαρκή μεταβολή του σωματικού βάρους των Ελλήνων. Στον αντίποδα της συζήτησης, βρέθηκε η συχνή μεταβολή του χρώματος των μαλλιών των περισσοτέρων γυναικών και κάποιων ανδρών, αλλά και άλλα στοιχεία όπως το χρώμα των ματιών και του δέρματος, τα οποία μεταβάλλουν συνεχώς οι πολίτες τα τελευταία χρόνια για αισθητικούς λόγους.
Σύμφωνα με πληροφορίες, μαζί με το στοιχείο του βάρους θα προστεθεί και η ομάδα αίματος των πολιτών για την
διευκόλυνση της παροχής βοήθειας στους κατόχους, σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης. Αντίθετα, δεν ευδοκίμησε για άλλη μια φορά η πίεση από τους κόλπους της εκκλησίας αλλά και της αθλητικής ομοσπονδίας για την αναγραφή του θρησκεύματος.
Μείνετε συντονισμένοι στο «Κουλούρι» για όλο το ρεπορτάζ.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.