Ενθουσιασμένα πετούσαν όλη μέρα χθες τα περιστέρια στην περιοχή του Άργους, αμέσως μετά την ανακοίνωση του δημάρχου της περιοχής σχετικά με την δημιουργία προτομής του Κωνσταντίνου Κατσιφά. Ο Δημήτρης Καμπόσος σχολίασε για τον ομογενή πως είναι ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η σύγχρονη ιστορία μας και δευτερόλεπτα αργότερα, είδε τα περιστέρια να κουνούν τα φτερά τους ενθουσιασμένα, καθώς πετούσαν πάνω από την περιοχή που θα ανεγερθεί η προτομή. Προς το παρόν, δεν έχουν διευκρινιστεί οι ακριβείς λόγοι του ενθουσιασμού των περιστεριών, ενώ προσπαθήσαμε να επικοινωνήσουμε με έναν εκπρόσωπο του είδους, το οποίο όμως ήταν πολύ απασχολημένο καθώς κουνούσε πάνω-κάτω το κεφάλι του. Εμείς παρακολουθούμε το θέμα και θα επανέλθουμε για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.