Οργισμένος παραμένει το πρωί της Τετάρτης ο δήμαρχος Βόλου, καθώς η κακοκαιρία Daniel συνεχίζει να «χτυπάει» με σφοδρότητα την πόλη προκαλώντας σημαντικά προβλήματα.
Όπως φαίνεται στο νέο βίντεο που ανήρτησε στο Facebook, ο Αχιλλέας Μπέος παραμένει έξω από το δημαρχείο και συνεχίζει τον «εξάψαλμο» σε όσους πεζούς και οδηγούς συνάντησε στους πλημμυρισμένους δρόμους του Βόλου καθόλη τη διάρκεια της νύχτας.
«Πού πάνε όλοι αυτοί; Είναι για τρέλα αυτό που συμβαίνει. 100 φορές το είπαμε» ακούγεται να λέει ο κ. Μπέος, ο οποίος έδιωξε ακόμη και τους πυροσβέστες και τους άνδρες της ΕΜΑΚ, απαιτώντας και από αυτούς να πάνε σε ψηλά σημεία εσωτερικών χώρων.
Τις ώρες που γράφονται αυτές οι γραμμές, ο κ. Μπέος τριγυρνάει μόνος του σε έξαλλη κατάσταση στους δρόμους της πόλης με φουσκωτό, γρυλλίζοντας σε όποιον τολμάει να ξεμυτίσει, ενώ αναρωτιέται τι δουλειά έχει ο κόσμος να κυκλοφορεί και ποιος τέλος πάντων είναι υπεύθυνος για τις υποδομές.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.