Για πολλοστή φορά απέτυχε να εκπληρώσει το όνειρό του να περάσει στη σχολή της αστυνομίας ο Διονύσης Κ., καθώς ούτε τώρα μπόρεσε να περάσει το τεστ όρασης.
Ο 35χρονος πλέον άνδρας, κλήθηκε αρχικά να δει από σχετική απόσταση διάφορα σύμβολα, γράμματα και αριθμούς, ανταποκρινόμενος στην πρόκληση με επιτυχία. Ωστόσο, απέτυχε για ακόμη μια φορά όταν εμφανίστηκε μπροστά του ένα τάγμα με Χρυσαυγίτες.
Ο υποψήφιος, τους αναγνώρισε κανονικά και τους υπέδειξε στον εξεταστή, με τον τελευταίο να απογοητεύεται και να του λέει πως δεν θα γίνει ποτέ κανονικός αστυνομικός. «Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος, οι άλλοι αστυνομικοί δηλαδή δεν τους βλέπουν;», σχολίασε με απογοήτευση.
Μείνετε συντονισμένοι με το «Κουλούρι» για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.