Απρόσκοπτα συνεχίζεται η σχολική χρονιά στα νηπιαγωγεία της χώρας, με τα παιδιά να παίρνουν τις πρώτες τους παραστάσεις από τη συνύπαρξη με τους συνομίληκούς τους.
Τα πιτσιρίκια, μαθαίνουν την κοινωνικοποίηση, καθώς μοιράζονται τα παιχνίδια, τις πλαστελίνες και τον κορονοϊό τους, με τους δασκάλους τους να επιμένουν πως είναι σημαντικό όλα τα νήπια να δανείζονται τα μικρόβιά τους μεταξύ τους.
«Δεν αρκεί μόνο ένα παιδάκι να έχει κοροναϊό. Πρέπει τα παιδάκια μας να ξέρουν να μοιράζονται και να μην είναι εγωιστές. Όλα τους μπορούν να κολλήσουν και να πάρουν και για το σπίτι», σχολιάζει νηπιαγωγός, λίγο πριν αρχίσει να βήχει ανεξέλεκγτα.
Μείνετε συντονισμένοι στο «Κουλούρι» για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.