Στην εξάρθρωση σπείρας που έκλεβε συστηματικά πιρούνια από κουζίνες εταιρειών της Αττικής έφτασε η ΕΛΑΣ έπειτα από συντονισμένη επιχείρηση που έλαβε χώρα κάτω από άκρα μυστικότητα.
Το τελευταίο διάστημα, οι καταγγελίες προς την ελληνική αστυνομία πως τα πιρούνια σε εργασιακά περιβάλλοντα εξαφανίζονταν μυστηριωδώς όλο και πλήθαιναν, κινώντας τις υποψίες των αρχών.
Έτσι, δεκάδες άνδρες της ΕΛΑΣ έπιασαν δουλειά υπό άκρα μυστικότητα σε εταιρείες, πιάνοντας τελικά στα πράσα τους ενόχους και φτάνοντας μέχρι τον εγκέφαλο της οργάνωσης, ο οποίος φαίνεται πως μεταπωλούσε τα πιρούνια σε ταβέρνες νησιών.
Οι ένοχοι θα οδηγηθούν αύριο στον πιρεισαγγελέα, με τον δικηγόρο τους να τονίζει πως είναι όλοι αθώοι και πως η εκδίκηση είναι ένα πιάτο που τρώγεται και με κουτάλι. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.