Μια παράξενη εικόνα αντίκρισαν χθες οι δημοσιογράφοι που καλύπτουν τις συνεντεύξεις του Τζο Μπάιντεν στον Λευκό Οίκο.
Ο Αμερικανός πρόεδρος, εμφανίστηκε γεμάτος τατουάζ τα οποία ανέγραφαν φράσεις όπως «Η μνήμη μου είναι μια χαρά» και «Θυμάμαι πολύ καλά αυτό στο οποίο αναφέρεστε», καθώς και διάφορες ακόμη λέξεις κλειδιά σχετικές με την προεδρία, τα οποία συμβουλευόταν πριν δώσει κάποια απάντηση.
Μάλιστα, προς το τέλος της συνέντευξης αποκάλυψε ότι η αγαπημένη του ταινία είναι το Memento, αν και λίγη ώρα αργότερα δεν μπορούσε να θυμηθεί την υπόθεση της ταινίας.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο, καθώς ο κ. Μπάιντεν υποσχέθηκε να μας δώσει συνέντευξη που θα μείνει σίγουρα αξέχαστη.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.