Πανέτοιμος για την εκδήλωση της κοπής της πίτας της εταιρείας που εργάζεται αισθάνεται για ακόμη μία χρονιά ο Στέφανος Δ. από το Μαρούσι.
Ο 44χρονος λογιστής, περιφέρεται από γραφείο σε γραφείο, ρωτώντας τους συναδέλφους του πώς θα γλεντήσουν στο «κοπή τη πίτα», γελώντας δυνατά κάθε φορά που αποκαλεί έτσι τη μεγάλη βραδιά.
Μάλιστα, παρά το γεγονός πως οι συνάδελφοί του δεν δείχνουν να εκτιμούν το αστείο ιδιαίτερα, εκείνος δεν πτοείται και το επαναλαμβάνει, κάνοντας στη συνέχεια μαντεψιές για τους τυχερούς που θα κερδίσουν τα μεγάλα βραβεία.
«Θα τα πούμε όλα στο κοπή τη πίτα», μάς απάντησε ο Στέφανος όταν του ζητήσαμε ένα σύντομο σχόλιο. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.