Τον γύρο του διαδικτύου έκανε τις τελευταίες ημέρες βίντεο στο Twitter όπου παρουσία του υπουργού Ανάπτυξης και Επενδύσεων Άδωνι Γεωργιάδη, CEO ασφαλιστικής εταιρείας εκτοξεύει απειλές κουνώντας ακόμα και το δάχτυλό του στους εργαζόμενους της εταιρείας σχετικά με την ψήφο τους στις ερχόμενες εκλογές.
Παρά τον χαμό που προκάλεσε πάντως, φαίνεται πως ο Αλέξης Λιάγκας δεν πτοήθηκε, αφού σήμερα το πρωί, έλαβε στο γραφείο του οπτικοακουστικό υλικό που αποδείκνυε ποιοι υπάλληλοί του έδωσαν το «παρών» στις πορείες για την εργατική Πρωτομαγιά.
Αφού τους ταυτοποίησε, αποφάσισε να τους τιμωρήσει με ημερήσια αποβολή, ενώ για όλη την εβδομάδα θα εργάζονται όρθιοι, με το ένα πόδι μάλιστα στον αέρα, ενώ αν επαναλάβουν ένα αντίστοιχο ατόπημα, τότε θα απολυθούν.
Το «Κουλούρι» επικοινώνησε με τον CEO της εταιρείας, ο οποίας σχολίασε λακωνικά: «Πόσο πιο σαφές να κάνω ότι δεν είμαι και τόσο δημοκρατικός;».
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.