Τα 28α γενέθλιά του γιόρτασε το Σαββατοκύριακο ο δημοσιογράφος Γιώργος Ευγενίδης, όπως μάλιστα δημοσιοποίησε ο ίδιος στα μέσα κοινωνικά δικτύωσης.
Τα ευχάριστα νέα όμως για τον δημοσιογράφο δε σταματάνε εδώ, αφού νωρίς το πρωί επισκέφτηκε την πρεσβεία της Γκάνας, όπου και συναντήθηκε προσωπικά με τον πρέσβη και παρέλαβε το νέο του γκανέζικο διαβατήριο, βάση του οποίου δηλώνει και την ημερομηνία γέννησής του.
Στη συνέχεια, ο 28χρονος πήγε για έναν καφέ με τον καλό του φίλο, Πίτερ Οφορίκουε, ο οποίος έκανε και μια σύντομη δήλωση στο «Κουλούρι»: «Ο Γιώργος είναι εξαιρετικό παιδί και μου αρέσει να τον συμβουλεύω. Τον γνώρισα την πρώτη φορά που έγινε 28 πριν 4 χρόνια. Εγώ τότε γιόρταζα τα 32 μου».
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.