Σε ένα ολέθριο ατόπημα υπέπεσε χθες ραδιοφωνικός παραγωγός γνωστού αθηναϊκού σταθμού, ο οποίος επιδεικνύοντας πρωτοφανή απερισκεψία, έπαιξε κατά τη διάρκεια της πρωινής εκπομπής του το γνωστό άσμα των Cure «Friday I'm in Love», δίχως να αναλογιστεί πως δεν ήταν Παρασκευή.
Λίγη ώρα αργότερα, στο στούντιο εισέβαλαν άνδρες της ΕΛΑΣ, οι οποίοι και συνέλαβαν τον 38χρονο, ο οποίος οδηγήθηκε στον εισαγγελέα όπου και αναμένεται να απολογηθεί σε λίγη ώρα.
Όπως είναι γνωστό, το χιτ του αγγλικού συγκροτήματος απαγορεύεται να παίζεται παρά μόνο Παρασκευή και πρέπει να συνοδεύεται κι από ένα σύντομο σχόλιο για το γεγονός πως επιτέλους, έφτασε η Παρασκευή.
«Δεν ξέρω τι σκεφτόμουν. Την πάτησα και θα πληρώσω. Τουλάχιστον είναι Παρασκευή», ψέλλισε στον δικηγόρο του ο ραδιοφωνικός παραγωγός.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.