Θύελλα αντιδράσεων προκάλεσε η ατάκα του Γιώργου Αυτιά κατά τη διάρκεια της εκπομπής του, όπου τόνισε ότι: «Είπε μια γυναίκα σε ένα ρεπορτάζ, τρεις εβδομάδες έκοψα ακόμα και το φαγητό, ζούσα με τα απολύτως απαραίτητα για να έχω το ρεύμα. Κι αυτό ήταν γροθιά στο στομάχι. Υπάρχουν φιλότιμοι άνθρωποι».
Φαίνεται όμως ότι ο έμπειρος δημοσιογράφος δεν θα μείνει εκεί, αφού η παραπάνω του δήλωση συγκίνησε τα μέλη της κυβέρνησης, με αποτέλεσμα να του ζητήσουν να αναλάβει ο ίδιος να αποσυνδέει τα ρολόγια των νοικοκυριών που αδυνατούν να εξοφλήσουν τους λογαριασμούς του ρεύματός τους.
«Είμαι στρατιώτης του κυρίου Μητσοτάκη. Αφού ο πρωθυπουργός μού ζήτησε να επιτελέσω αυτό το έργο, θα το κάνω. Θα σας κόβω το ρεύμα, μέχρι να μάθετε να μην είστε σπάταλοι».
Τέλος, ο κ. Αυτιάς επιβεβαίωσε πως έχει ήδη προεξοφλήσει τη ΔΕΗ για τα επόμενα 3 χρόνια, θέλοντας να αποτελέσει το καλό παράδειγμα.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.