Με παραινέσεις από την πλευρά της κυβέρνησης για εκπτώσεις στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια με στόχο την ανακούφιση κυρίως των οικογενειών, ολοκληρώθηκε η δεύτερη σύσκεψη στο Μαξίμου για το θέμα, με τη συμμετοχή και εκπροσώπων των ακτοπλοϊκών εταιρειών.
Στη σύσκεψη συμμετείχαν ειδικότερα οι υπουργοί Επικρατείας Άκης Σκέρτσος και Σταύρος Παπασταύρου, ο υπουργός Εμπορικής Ναυτιλίας, Μίλτος Βαρβιτσιώτης, και εκπροσωπώντας τις ακτοπλοϊκές εταιρείες οι Σπύρος Πασχάλης και Μάριος Ηλιόπουλος.
Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση της συνάντησης, οι ακτοπλοϊκές εταιρείες προχώρησαν σε ανακοίνωση, σύμφωνα με την οποία ενημέρωσαν πως στην επόμενη διαπραγμάτευση, θα τους εκπροσωπήσουν οι παρκαδόροι των πλοίων.
«Μη μιλάτε τώρα, εμάς θα ακούτε. Πάρτε το όλο αριστερά. Ώπα, καλά είστε. Βγείτε έξω τώρα», σχολίασε χαρακτηριστικά έμπειρος παρκαδόρος, προσφέροντας μια πρώτη γεύση από όσα θα συζητηθούν.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.