Λίγες ημέρες έμειναν μέχρι τις εκλογές και παρά τις δεδομένες υποχρεώσεις μου, με τις ομιλίες, τις συγκεντρώσεις και τις τηλεοπτικές μου εμφανίσεις, ο πραγματικός μου στόχος είναι ένας: Να μην ξεμεθύσω μέχρι τις εκλογές.
Χθες πήγα σε τρία πάρτι και συνέχισα ένα άφτερ κλαμπ, σήμερα πίνω τσιπουράκια από το πρωί και το βράδυ θα δω μπάλα πίνοντας μπύρες, πριν συνεχίσω στα διάφορα πάρτι που με έχουν καλέσει. Θα πάω να ψηφίσω μεθυσμένη και θα παρακολουθήσω τα αποτελέσματα ώστε μετά να μη θυμάμαι τίποτα.
Τι είναι η ζωή άλλωστε, ένα γλέντι, ένα πάρτι, μία γλυκιά παραζάλη, αυτά είναι τα σημαντικά, όχι οι εκλογές και οι κυβερνήσεις. Δε μένουν αυτά στο τέλος, αλλά η διασκέδαση. Βγείτε, χορέψτε και ελάτε να μας ψηφίσετε σερί.
Και τώρα σας αφήνω, πάω να κοιμηθώ καμιά ώρα να ισιώσω να αντέξω το βράδυ.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.