Αρκετοί λοιδόρησαν την ελληνική αστυνομία το τελευταίο διάστημα και την επανατοποθέτησή μου στο Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη.
Λίγες μόλις ημέρες μετά, το έργο μας ξεκίνησε. Ένας επικίνδυνος άνθρωπος της νύχτας έφυγε από τη ζωή, ένας μαφιόζος έφυγε από τους δρόμους. Στους κακοήθεις που μιλάνε για ξεκαθάρισμα λογαριασμών κάτω από τη μύτη της αστυνομίας, θα απαντήσουμε καταλλήλως.
Γιατί να κάνεις εσύ τη βρώμικη δουλειά και να ταλαιπωρηθείς, όταν μπορεί να την κάνει κάποιος άλλος για σένα; Πλέον, περιμένουμε νέα ξεκαθαρίσματα λογαριασμών και σε άλλους χώρους και θα κάνουμε ταμείο στο τέλος.
Μόλις ξεκινήσαμε, προσδεθείτε.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.