Η φίλη μας η Ρωσία μάς χρειάζεται και η πολεμική μου εμπειρία είναι φυσικά στη διάθεση του επιστήθιου φίλου μου μεγάλου ηγέτη, Βλάντιμιρ Πούτιν.
Βλάντιμιρ, ό,τι χρειαστείς είμαι δίπλα σου. Θα σου δώσω μάλιστα μερικές συμβουλές στρατηγικής σημασίας και φυσικά θα κατέβω και στο πεδίο της μάχης μαζί σου εφόσον μου το ζητήσεις.
Ξεκινάς με ανορθόδοξο πόλεμο, μπαίνεις με τα άρματα από Ντόνετσκ, συνεχίζεις την επέλαση μέχρι Κίεβο με πόλεμη-αστραπή, snipers και βοήθεια από αέρος και φτάνεις μέχρι Κίεβο. Εκεί Βλάντιμιρ, τους πεθαίνεις.
Πλευρική επίθεση, κυκλωτική επίθεση, κατά μέτωπο επίθεση, παρακαμπτήρια επίθεση, ανταρτοπόλεμο, πλευρική άμυνα, προληπτική άμυνα, 4-4-2, ζώνη, zone press, άμυνα σε αναδίπλωση, weak side και τους τελειώνεις με κόμπρα χτύπημα.
Έτσι κερδίζονται οι πόλεμοι. Και τώρα με συγχωρείτε, καθώς ψάχνω τις στολές μου. Βλάντιμιρ, έρχομαι.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.