Διαβάζω με απορία και προβληματισμό τις αντιδράσεις που έφερε η αποκάλυψη του Ανδρέα Μικρούτσικου σχετικά με την ερωτική σχέση που είχε με την Όλγα Τρέμη.
Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω τον χαμό που ξεκίνησε. Κι εμένα μου πήρε την παρθενιά ο Ανδρέας. Ήταν πολλά χρόνια πριν, μετά από μια μέρα κουραστικών και πολύωρων γυρισμάτων για το Μεγάλο Παζάρι.
Ήρθε στο καμαρίνι μου και ήπιαμε ένα ποτό, όπως κάναμε συχνά τότε, ο Ανδρέας ήταν πάντα πολύ άμεσος και προσιτός. Ξαφνικά με κοίταξε όλο νόημα και μου ψιθύρισε στο αυτί «Θέλω κι εμένα να μου τύχει ο Μίστερ Ζονγκ».
Κατάλαβα αμέσως που το πάει και τα υπόλοιπα είναι ιστορία. Το φέρνω εγώ στο φως γιατί με τη φόρα που έχει πάρει ο Ανδρέας, πιστεύω θα βγει να το πει κι αυτό σύντομα και ήθελα να τον προλάβω. Δεν ντρέπομαι, ούτε μετανιώνω.
Ανδρέα, να είσαι καλά πάντα και να έχεις την υγεία σου. Σε σκέφτομαι.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.