Σημαντικό προβάδισμα του Στέφανου Κασσελάκη έναντι της Έφης Αχτσιόγλου έφερε ο πρώτος γύρος στις εσωκομματικές εκλογές του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ, στις οποίες συμμετείχαν συνολικά 146.635 μέλη του κόμματος.
Όπως ανακοίνωσε ο πρόεδρος της Κεντρικής Εφορευτικής Επιτροπής, Γιάννης Δρόσος, θα υπάρξει β' γύρος την επόμενη Κυριακή 24 Σεπτεμβρίου, στον οποίο θα κριθεί η προεδρία. Ενόψει της δεύτερης αναμέτρησης μάλιστα, ο Κρητικός πολιτικός αναμένεται να προχωρήσει σε ένα μικρό update, στο οποίο θα διορθώσει κάποια μικρά bugs, ώστε να σφραγίσει τη νίκη του.
Ο κ. Κασσελάκης θα ενσωματώσει στο λογισμικό του κάποια νέα δεδομένα, ενώ το νέο μοντέλο θα δίνει πιο γρήγορα απαντήσεις και θα υπολογίζει άμεσα τα ρέστα από παραγγελίες πίτσας.
Το «Κουλούρι» παρακολουθεί το ζήτημα και θα επανέλθει για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.