Πολύ μεγάλη ήταν η συμμετοχή των ψηφοφόρων στις εκλογές του ΣΥΡΙΖΑ για την ανάδειξη του νέου αρχηγού της παράταξης, με τις πληροφορίες μάλιστα να αναφέρουν πως η εγγραφή νέων μελών ξεπέρασε το 25%.
Σημαντικό κομμάτι των ψηφοφόρων, είχε ψηφίσει και στις αντίστοιχες εκλογές του ΠΑΣΟΚ, με τους ανήκοντες στα μητρώα και των δύο κομμάτων, να καταγράφονται και να έρχονται αντιμέτωποι με μια ιδιαίτερα ευχάριστη έκπληξη.
Συγκεκριμένα, όσοι εμφανίζονται και στους δύο καταλόγους, θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν και να συνομιλήσουν με τον Στέφανο Τζουμάκα, ενώ όσοι ανήκουν σε περισσότερα από δύο κόμματα, θα κερδίσουν από ένα συλλεκτικό γιλέκο του Γρηγόρη Ψαριανού.
Τέλος, διαψεύδονται οι φήμες πως όσοι επέλεξαν τον Παύλο Γερουλάνο στις εκλογές του ΠΑΣΟΚ αλλά τον Στέφανο Τζουμάκα στις χθεσινές του ΣΥΡΙΖΑ, θα κληθούν να εξεταστούν από ειδικούς. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.