Έντονα συζητήθηκε η υπόκλιση με την οποία υποδέχθηκε ο Γιώργος Γεραπετρίτης τον Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν στο προεδρικό μέγαρο.
Ωστόσο, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του «Κουλούριού», ο υπουργός Εξωτερικών δεν έμεινε εκεί, αφού φαίνεται πως σκούπιζε το στόμα του Τούρκου Προέδρου όποτε έπινε νερό, του έπλενε τα χέρια μετά τις επισκέψεις του στην τουαλέτα, ενώ τέλος, τον πήγε καλικούτσα μέχρι το αεροδρόμιο, κάτι που στάθηκε και αιτία ώστε να καθυστερήσει η αναχώρηση του ηγέτη της γείτονας χώρας.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο, αφού οι φήμες πως ο κ. Ερντογάν υιοθέτησε τον κ. Γεραπετρίτη και τον έθεσε στις υπηρεσίες τους ως γιουσουφάκι, προς το παρόν διαψεύδονται.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.