Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η περιοδεία του Κυριάκου Μητσοτάκη στον νομό Ηλείας, με τον πρόεδρο της Νέας Δημοκρατίας να επισκέπτεται αρκετές περιοχές, συναντώντας κατοίκους και τοπικούς φορείς.
Ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης μάλιστα, γνώρισε την αποθέωση κατά τη διάρκεια της ομιλίας του, αφού υποσχέθηκε στους παρευρισκόμενους πολίτες νομιμοποίηση της κτηνοβασίας και της αιμομιξίας, κατάργηση των αλκοτέστ και των ελέγχων από την αστυνομία, διάλυση των φυλακών και ελεύθερη διεξαγωγή καυγάδων σε όλη την έκταση του νομού.
Την ίδια στιγμή, στα πλαίσια της επίσημης συνάντησης του κ. Μητσοτάκη με τον μικρό Νικόλα, ο πολιτικός υποσχέθηκε την αποποινικοποίηση της κάνναβης και την ίδρυση της πρώτης σχολής τραπ στην Ελλάδα στην πρωτεύουσα του νομού, Πύργο.
Το «Κουλούρι» παρακολουθεί την περιοδεία του Κυριάκου Μητσοτάκη και θα σας μεταφέρει όλες τις εξελίξεις.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.