Στη Νέα Υόρκη βρίσκεται τις τελευταίες ημέρες ο Στέφανος Κασσελάκης. Ο νέος πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, παρακολουθεί από εκεί τις εξελίξεις και σχολιάζει τα τεκταινόμενα, ενώ θα συμμετάσχει και στις κομματικές διεργασίες διαδικτυακά.
Ωστόσο, σύμφωνα με καλά πληροφορημένες πηγές του «Κουλουριού», ο επιχειρηματίας δεν σκοπεύει να επιστρέψει στη χώρα μας πριν το καλοκαίρι, παραμένοντας στις ΗΠΑ και διοικώντας από εκεί την παράταξη.
«Σαν το καλοκαίρι στην Ελλάδα δεν έχει. Αλλά εντάξει, ο χειμώνας στη Νέα Υόρκη με τον ελληνικό δεν συγκρίνεται. Θα είμαι πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ remotely και θα επιστρέψω στις αρχές του Ιουνίου για τις ευρωεκλογές», τόνισε ο κ. Κασσελάκης, συμπληρώνοντας: «Θα τα λέμε όμως, μέσω TikTok, δεν χανόμαστε».
Το «Κουλούρι» προσπάθησε να επικοινωνήσει με τον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ, όμως αυτό δεν κατέστη δυνατό λόγω της διαφοράς ώρας.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.