Υποψήφιος στις επερχόμενες βουλευτικές εκλογές θα είναι ο Βασίλης Τσιάρτας. Ο πρωταθλητής Ευρώπης του 2004, θα κατέβει με το κόμμα Εθνική Δημιουργία των Θάνου Τζήμερου και Φάηλου Κρανηδιώτη.
Μάλιστα, με την προσθήκη του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της ΑΕΚ και της Σεβίλλης, η παράταξη κατάφερε να επιτύχει έναν σημαντικό στόχο, αφού ο συνολικός δείκτης IQ των μελών της έφτασε επιτέλους το διψήφιο νούμερο.
Προς το παρόν, δεν έχουν ανακοινωθεί οι ακριβείς δείκτες κάθε στελέχους του κόμματος, όμως ο Θάνος Τζήμερος ενημέρωσε με υπηρηφάνεια πως με την προσθήκη άλλων 55 περίπου ομοϊδεατών τους, τότε θα κοιτάξει με φιλοδοξία μέχρι και τριψήφιο IQ.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.