Με ένα δελτίο τύπου στο οποίο καταφέρεται εναντίον των μαρτύρων, των κατηγόρων αλλά και δημοσιογράφων που κάλυψαν την υπόθεση Λιγνάδη, αποφάσισε να εντείνει την επίθεσή του ο Αλέξης Κούγιας.
Συγκεκριμένα, ο ποινικολόγος, αποφάσισε να στείλει σε περισσότερα από 200 email δημοσιογράφων και δημοσιογραφικών φορέων, ένα δελτίο τύπου στο οποίο αναφέρει ότι οι μηνυτές είναι «αδίστακτοι, στρατευμένοι επαγγελματίες ομοφυλόφιλοι, που σε δημόσια θέα, στα επίσημα και δημόσια Instagram τους διαφήμιζαν το αληθινό επάγγελμά τους».
Στη συνέχεια μάλιστα, αποκάλυψε ότι στο εξής, τα δελτία τύπου και οι ανακοινώσεις του θα τυπώνονται κατευθείαν σε χαρτί υγείας, ώστε να μπορούν στη συνέχεια να χρησιμοποιούνται όπως τους αρμόζει.
Το «Κουλούρι» επιχείρησε να επικοινωνήσει με τον δικηγόρο, ωστόσο εκείνη την ώρα έκανε το καθιερωμένο του μπάνιο σε σκουπίδια και υποσχέθηκε να μας καλέσει αργότερα.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.