Την κλασική της διαδρομή Μελίσσια-Πατήσια πραγματοποιεί την ώρα που γράφονται αυτές οι γραμμές η Ηλέκτρα Αστρεινίδου, η οποία ξύπνησε αποφασισμένη να καταφέρει σήμερα να είναι αποδοτική για τουλάχιστον 6 ώρες στο γραφείο.
Η 33χρονη, καθώς βάφεται και πίνει τον καφέ της στο αυτοκίνητο, αισθάνεται τύψεις που τις προηγούμενες μέρες δεν είχε καθόλου όρεξη και πέρασε τις ημέρες της σκρολάροντας στα social media και συνομιλώντας με τους συναδέλφους της για τις επερχόμενες διακοπές.
«Εντάξει, με τις διακοπές να έρχονται δεν μπορώ να συγκεντρωθώ εύκολα, όμως δεν γίνεται, κάποια στιγμή θα με καταλάβουν. Πόσες φορές να χρησιμοποιήσω τη δικαιολογία ότι πρέπει να τελειώσω μια παρουσίαση και γι΄αυτό δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα άλλο;», σχολιάζει η γυναίκα, η οποία έχει ήδη κανονίσει καφέ με συνάδελφο μισή ώρα αφού φτάσει στην εταιρεία.
Μείνετε συντονισμένοι για την άδοξη προσπάθεια της Ηλέκτρας να δουλέψει -και- σήμερα.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.