Με τα τερτίπια του καιρού τα έβαλε ο Νικήτας Δ. από τον Χολαργό, ο οποίος δεν μπορούσε με τίποτα να πιστέψει το γεγονός πως για ακόμη ένα καλοκαιρινό Σαββατοκύριακο δεν έλειψαν οι βροχές.
«Έχει τρελαθεί ο καιρός, δεν είναι δυνατόν να βρέχει τα Σαββατοκύριακα και μέσα στην εβδομάδα να έχει λιακάδα. Πάει, το έχουμε χάσει εντελώς», σχολίαζε ο 34χρονος, με την ερώτηση των φίλων του να είναι εύλογη και να αφορά τα σχέδια που είχε και ναυάγησαν εξαιτίας της βροχόπτωσης.
«Τίποτα, σπίτι θα έλιωνα έτσι κι αλλιώς για σειρές και μπάλα, αλλά δεν παύει να είναι εκνευριστικό. Είναι καιρός τώρα αυτός, αν είναι δυνατόν», πρόσθεσε ο Νικήτας, βρίζοντας θεούς και δαίμονες, ευχόμενος το επόμενο Σαββατοκύριακο να έχει καλύτερο καιρό, αν και πάλι δεν έχει κανένα σκοπό να εγκαταλείψει το σπίτι του.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.