Ακούγεται απίστευτο κι όμως είναι αληθινό: η Ζωή Κωνσταντοπούλου και η Νίκη Κεραμέως είναι στην πραγματικότητα το ίδιο πρόσωπο.
Στη συγκλονιστική αποκάλυψη προέβη τυχαία ο 64χρονος συμπολίτης μας Ευθύμιος Φ., ο οποίος πάσχει από βαριάς μορφής καταρράκτη και ως εκ τούτου χρησιμοποιεί μεγεθυντικό φακό όταν διαβάζει για την ενημέρωση του.
Η συνειδητοποίηση έγινε όσο διάβαζε εφημερίδα με ολοσέλιδη συνέντευξη της Ζωής Κωνσταντοπούλου, ενώ στην τηλεόραση μπροστά του η Νίκη Κεραμέως μιλούσε σε πάνελ. Λόγω της δυσκολίας του στην όραση, ο κ. Ευθύμιος έμεινε να κοιτάζει προσεκτικά τις δύο εικόνες για πολλή ώρα - περισσότερη από όση έχει αντέξει να κοιτάξει κάθε άλλος ή άλλη ως τώρα - μέχρι που τελικά σιγουρεύτηκε και το αποκάλυψε στα κανάλια.
«Εκ των υστέρων φαντάζει λογικό. Η κ. Κωνσταντοπούλου δραστηριοποιούταν έντονα στην πολιτική μέχρι το 2018 περίπου, όταν και αποσύρθηκε και λίγους μήνες μετά εμφανίστηκε από το πουθενά η κ. Κεραμέως. Από το 2019 και μετά η κ. Κωνσταντοπούλου ήταν άφαντη, ενώ τώρα που ξαναεμφανίστηκε ξαφνικά χάθηκε η κ. Κεραμέως», τονίζουν ειδικοί πολιτικοί αναλυτές.
Οι ίδιοι, επισημαίνουν ακόμα πως δεν μπορεί να είναι τυχαία η αγάπη και των δύο για την τεκίλα και τον Ιησού Χριστό, όσο και το γεγονός πως κανείς ποτέ δεν τις έχει δει ταυτόχρονα στο ίδιο μέρος.
Αλλά και η ίδια η Ζωή Κωνσταντοπούλου (σ.σ. αυτό το διάστημα διατηρεί αυτό το προφίλ στις δημόσιες εμφανίσεις της), απέφυγε να διαψεύσει την είδηση. «Κι αν ο Μαχάτμα Γκάντι ήταν μετενσάρκωση του προφήτη Ιεζεκιήλ;» αρκέστηκε να αναρωτηθεί όλο νόημα όταν ρωτήθηκε σχετικά.
Μείνετε συντονισμένοι για κάθε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.