Έληξε την περασμένη εβδομάδα η αποχή των συμβολαιογράφων μετά από απόφαση της έκτακτης Γενικής Συνέλευσης του Συμβολαιογραφικού Συλλόγου Αθηνων-Πειραιως-Αιγαιου και Δωδεκανήσου, που συνεδρίασε τη Δευτέρα 8 Ιανουαρίου.
Η παραπάνω είδηση, μπορεί να έφερε ανακούφιση σε χιλιάδες συμπολίτες μας, ωστόσο έφερε ταυτόχρονα και πονοκέφαλο στις αρχές, αφού ήδη, δεκάδες είναι τα συμβόλαια θανάτου τα οποία και επικυρώθηκαν, με την εκτέλεση γνωστού νονού της νύχτας σε βενζινάδικο πριν από μερικές ημέρες να αποτελεί απλά την αρχή.
Ήδη, η ΕΛΑΣ απηύθυνε έκκληση στους συμβολαιογράφους να μην επικυρώνουν πάνω από ένα συμβόλαιο θανάτου την ημέρα, ενώ δεν αποκλείεται η κυβέρνηση να τους ζητήσει να αρχίσουν πάλι την αποχή, μέχρι να εξομαλυνθεί η κατάσταση.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.