Αμέτρητα είναι αυτή τη στιγμή τα πύρινα μέτωπα στη χώρα, με αυτά της Λέσβου, του Έβρου και της Ηλείας να είναι τα μεγαλύτερα και τα πιο επικίνδυνα.
Με τις φωτιές να καίνε όλο το βράδυ και οικισμούς να απειλούνται σε κάθε γωνία της χώρας, τα SMS που στέλνει το 112 είναι συνεχή, με οδηγίες προς τους πολίτες ως προς τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουν.
Μάλιστα, λόγω της ποσότητας των πυρκαγιών, η πολιτική προστασία αποφάσισε να δημιουργήσει group chat, βάζοντας σε αυτό όλες τις περιοχές που αυτή τη στιγμή καίγονται, ώστε να μην αναγκάζεται να στέλνει διαρκώς τα ίδια μηνύματα.
Μάλιστα, στα group chat αυτά εγκαινίασε και τη χρήση των emoji, με αυτά της φωτιάς και της προσευχής να πρωταγωνιστούν. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.