Μία ακόμη γυναικοκτονία σημειώθηκε στη χώρα, αυτή τη φορά στην περιοχή της Νίκαιας.
Όλα συνέβησαν τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής, όταν ένας 50χρονος άνδρας κάλεσε την Άμεση Δράση και σε κατάσταση μέθης είπε στους αστυνομικούς «ελάτε σπίτι, σκότωσα τη γυναίκα μου». Όπως είναι φανερό, ακόμη ένας δράστης ακολούθησε τις συμβουλές του Σταύρου Μπαλάσκα, ο οποίος είχε δηλώσει για την περίπτωση του Μπάμπη Αναγνωστόπουλου πως αν είχε πάρει αμέσως την αστυνομία, δε θα πήγαινε ούτε 4 χρόνια φυλακή.
Πλέον, βλέποντας με ικανοποίηση τις συμβουλές του να εισακούγονται, ο συνδικαλιστής της ΕΛΑΣ αποφάσισε να επεκτείνει τις υπηρεσίες του, προσφέροντας πλέον και συμβουλές υπεράσπισης στους δολοφόνους, ενώ δεν απέκλεισε και το ενδεχόμενο να τους βοηθά με στοιχεία, καταθέσεις και ό,τι άλλο χρειάζονται κατά τη διάρκεια της δίκης.
«Κι όσο για ευκολότερη διαμονή στη φυλακή, εγώ είμαι εδώ», κατέληξε ο κ. Μπαλάσκας. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.