Επεισοδιακή ήταν η πτήση Α3 909 της Aegean από Λάρνακα της Κύπρου για Αθήνα, η οποία ήταν προγραμματισμένη για τις 20:35 το βράδυ της περασμένης Κυριακής.
Κι αυτό, διότι στην πτήση επέβαινε η εικόνα της Παναγίας της Παρηγορήτριας, η οποία εμφανίστηκε με χαρακτηριστική καθυστέρηση, προκαλώντας ένταση και νεύρα στους συνεπιβάτες της. Όταν έφτασε, φρόντισε να τους παρηγορήσει και πήρε τη θέση της στην πρώτη θέση, δίπλα στο παράθυρο.
Ωστόσο, ο διπλανός της κοιμόταν καθόλη τη διάρκεια της πτήσης και έπρεπε να τον ξυπνάει διαρκώς για να σηκωθεί. Απαρηγόρητη, έφτασε στην Αθήνα και έδωσε την υπόσχεση να μην καθίσει ποτέ ξανά παράθυρο.
Το «Κουλούρι» επικοινώνησε μαζί της, με την ίδια να σχολιάζει: «Μοναδική μου παρηγοριά, ότι ήταν μικρή η πτήση». Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.