Αποτροπιασμό προκαλεί η άγρια επίθεση που δέχθηκαν το βράδυ του Σαββάτου από μεγάλη ομάδα νεαρών στο κέντρο της Θεσσαλονίκης δύο τρανς άτομα.
Η αστυνομία προχώρησε σε 24 προσαγωγές, εκ των οποίων οι 21 μετατράπηκαν σε συλλήψεις. Αξίζει να σημειωθεί ότι 11 από τους συλληφθέντες είναι ανήλικοι, με τον νεότερο να είναι 14 ετών.
Παρ' όλα αυτά, το παραπάνω γεγονός δεν φαίνεται να επηρεάζει ιδιαίτερα τον Λάκη Δ. από τον Χορτιάτη της Θεσσαλονίκης, ο οποίος εξακολουθεί να θέλει να εγκαταλείψει απογοητευμένος τη χώρα λόγω της δυσαρέσκειάς του για το τραγούδι της Μαρίνας Σάττι που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στον διαγωνισμό της Eurovision.
«Κάτι τέτοια ντροπιάζουν την πατρίδα μας, δεν είναι αυτό η τέχνη μας. Ντρέπομαι βαθιά», σχολίασε, ενώ για τα γεγονότα του Σαββάτου δεν είχε να κάνει κάποιο σχόλιο.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.