4 ώρες συνεχόμενες έχει ήδη συμπληρώσει η Νεκταρία Δ. από τον Κορυδαλλό, η οποία διηγείται στα εγγόνια της ότι όταν ήταν νέα, υπήρχε μία εποχή που ονομαζόταν χειμώνας και έκανε κρύο.
Με τα παιδιά να την ακούνε με δυσπιστία, η γιαγιά περιγράφει φρικτές εικόνες, με τον υδράργυρο να πέφτει κάτω από τους 10 βαθμούς, χιόνια, βροχές και χαλάζι να πέφτουν και ρούχα όπως μπουφάν και ζακέτες να κρίνονται απαραίτητα.
Σύντομα, τα εγγόνια της θα την οδηγήσουν για ύπνο για να ξεκουραστεί και να ηρεμήσει, με τη σκέψη να καλέσουν γιατρό προς το παρόν να έχει εγκαταλειφθεί. «Οι μεγάλοι άνθρωποι είναι κάπως υπερβολικοί και φαντάζονται και πράγματα, αλλά τους αγαπάμε», σχολίαζε η συνονόματη εγγονή της γιαγιάς.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.