Με την προσοχή του στραμμένη στο κουδούνι του βρίσκεται τις τελευταίες ημέρες ο Λεωνίδας Κ., ο οποίος περιμένει κάποιον εκπρόσωπο της ακαδημίας Νόμπελ να τον επισκεφτεί για να του απονείμει ένα βραβείο.
Η σιγουριά του, έγκειται στο γεγονός πως εδώ και κάποιο διάστημα, ο 36χρονος χρησιμοποιεί το σύμβολο @ για να αντικαταστήσει έμφυλες καταλήξεις και άρθρα, ώστε να μη δίνει σε όλα αρσενικό πρόσημο.
«Πραγματικά έχω αλλάξει τον κόσμο τις τελευταίες εβδομάδες και ελπίζω κάποιος να το αναγνωρίσει. Ένα Νόμπελ θα είναι μια καλή αρχή, ιδανικά το Ειρήνης αλλά δεν έχω και πρόβλημα. Απλά ελπίζω να μου το φέρει άνδρας, για να έχει μεγαλύτερη αξία», σχολίασε ο άνδρας, τονίζοντας πως δεν το λέει σεξιστικά, αφού έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιεί @ στον γραπτό του λόγο επομένως κανείς δεν μπορεί να του πει το παραμικρό.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.