Λίγο κράτησε στη χώρα μας τελικά η στεναχώρια για τον θάνατο του Μάθιου Πέρι, του ηθοποιού που ενσάρκωσε τον Τσάντλερ στην αγαπημένη σειρά «Τα Φιλαράκια».
Συγκεκριμένα, τις πρώτες ώρες της Κυριακής, το διαδίκτυο γέμισε με σχόλια θλίψης για τον αδόκητο χαμό του 54χρονου, με το σκηνικό όμως να αλλάζει γύρω στο μεσημέρι. Αιτία της ξαφνικής αυτής αλλαγής, το σχόλιο ενός χρήστη του Twitter, ο οποίος τόνισε ότι δεν έβλεπε ποτέ τη σειρά και δεν κατάλαβε ποτέ γιατί γινόταν όλος αυτός ο χαμός.
Αμέσως, το σχόλιο αυτό αφύπνισε τους Έλληνες χρήστες του ίντερνετ, οι οποίοι αφού συνειδητοποίησαν ότι τα Φιλαράκια δεν αρέσουν στον τόσο σημαντικό αυτό χρήστη, τότε δεν έχει νόημα να στεναχωριούνται και έτσι προχώρησαν την Κυριακή τους ασχολούμενοι με άλλα θέματα.
Πλέον, όλοι αναμένουμε με αγωνία την επόμενη τοποθέτηση του τόσου σπουδαίου και κυρίως διαφορετικού αυτού συνανθρώπου μας, ώστε να ξέρουμε τι και πώς να αισθανθούμε.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.