Ανησυχητικά είναι τα μαντάτα που έφτασαν χθες το βράδυ από το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο, καθώς όπως ενημέρωσαν οι ειδικοί, ανιχνεύθηκαν πολύ υψηλά επίπεδα τιρινίνης στην ατμόσφαιρα.
Όπως ανέφερε χαρακτηριστικά η μελέτη, η τιρινίνη φαίνεται πως ξεκίνησε την πορεία της από το Μιλάνο, στη συνέχεια μεταφέρθηκε προς το Βερολίνο και αναμένεται να φτάσει στην Ελλάδα το βράδυ της Κυριακής.
Ανάλογα επίπεδα τιρινίνης είχαν ανιχνευθεί σύμφωνα με τους ερευνητές το 1987 και το 2005, με τους ίδιους πάντως να είναι καθησυχαστικοί, τονίζοντας πως με ομαδική δουλειά, το φινάλε θα είναι αίσιο.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.