Συνεχίζει για δεύτερη συνεχόμενη ημέρα την απεργία πείνας ο Γιώργος Μίνος, σε ένδειξη διαμαρτυρίας έπειτα από την απόφαση του αθλητικού δικαστή να τιμωρήσει τον ΠΑΟΚ με μηδενισμό και αφαίρεση τριών βαθμών, λόγω των γεγονότων στο πρόσφατο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό.
Ο έμπειρος δημοσιογράφος της κρατικής τηλεόρασης, παραμένει μπροστά από τον Λευκό Πύργο, φορώντας μια φανέλα του Σικαμπάλα και καταναλώνει μόνο «τούμπα λίμπρε», διατρανώνοντας πως δεν πρόκειται να αποχωρήσει αν η ομάδα του δεν δικαιωθεί.
«Ο ΠΑΟΚ για ακόμη μια φορά πέφτει θύμα εκμετάλλευσης από το κράτος των Αθηνών, το οποίο θέλει το κακό του ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ δεν θα το επιτρέψει, στέκομαι στο πλευρό του ηγέτη του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδη, μέχρι να πάρουμε πίσω αυτά που ανήκουν στον ΠΑΟΚ. Φέτος είναι η χρονιά του ΠΑΟΚ, αλλά κάποιοι φοβούνται τον ΠΑΟΚ. Στο τέλος ο ΠΑΟΚ θα κερδίσει. ΠΑΟΚ είσαι. ΠΑΟΚ», σχολίασε ο κ. Μίνος, πριν σκουπίσει τα δάκρυά του με μια σημαία του δικέφαλου.
Το «Κουλούρι» παραμένει μαζί με τον δημοσιογράφο και θα σας ενημερώνει πρώτους για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.