Δεν είναι λίγες οι φορές που ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος έχει εκφράσει την αντίθεσή του στην ψήφιση του νομοσχεδίου για τον γάμο των ομόφυλων ζευγαριών, φαίνεται ωστόσο πως αποφάσισε να λάβει μέτρα και στην ομάδα μπάσκετ του Παναθηναϊκού, της οποίας είναι και ο ιδιοκτήτης.
Ο επιχειρηματίας, ανακοίνωσε πως στο εξής, ευπρόσδεκτες στο ΟΑΚΑ στα εντός έδρας παιχνίδια της ομάδας, θα είναι μόνο πυρηνικές οικογένειες, που αποτελούνται από μητέρα, πατέρα και παιδιά, ενώ αντίθετα θα απαγορεύεται αυστηρά η είσοδος σε ομόφυλα ζευγάρια, επιχειρώντας έτσι να κρατήσει το γήπεδο πιστό στις αρχές του.
Το «Κουλούρι» επικοινώνησε με τον Μένιο Δ., φίλο της ομάδας ο οποίος στηρίζει μεν το νομοσχέδιο, αλλά ταυτόχρονα θέλει να βλέπει και την ομάδα του να κερδίζει: «Εντάξει δεν με εκφράζει πάντα ο κ. Γιαννακόπουλος, αλλά ρίχνει λεφτά και έχουμε φτιάξει ομάδα, αυτό είναι πιο σημαντικό από τις αρχές μου. Τα αξίζει τα λεφτά που του δίνω για τα εισιτήρια, πάνω απ' όλα ο Παναθηναϊκός».
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.