Στα όριά του φαίνεται πως έχει φτάσει ο Διομήδης Δ. από το Αιγάλεω, ο οποίος εργάζεται σε γνωστή ενημερωτική ιστοσελίδα.
Ο 40χρονος δημοσιογράφος, δεν κρύβει το γεγονός πως κουράστηκε να καταγράφει καθημερινά φρικτές ειδήσεις και συχνά πια σκέφτεται να παραιτηθεί και να πάει στο χωριό του, μακριά από όλους και όλα, όπου και θα ασχολείται με τα χωράφια του.
«Πανδημίες, πόλεμοι, βιασμοί, δολοφονίες, γυναικοκτονίες, φυσικές καταστροφές. Φτάνει πια, δεν αντέχω άλλο. Θα ήθελα κάποια στιγμή για αλλαγή να γράψω και κάτι ευχάριστο, ακόμη και για έναν γλυκύτατο σκύλο που κάνει την πιο αταίριαστη παρέα με ένα καναρίνι», σχολιάζει ο άντρας για να καταλήξει:
«Κάθε χρόνο λέμε τα χειρότερα πέρασαν και πάμε κατά διαόλου. Ε φτάνει πια».
Το «Κουλούρι» θα ήθελε να ευχηθεί στον Διομήδη υπομονή, αλλά είμαστε βέβαιοι πως δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι σύντομα προς το καλύτερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.