Κάτι περισσότερο από ένας μήνας έχει απομείνει για τις δημοτικές εκλογές, με τους υποψήφιους να μπαίνουν στην τελική ευθεία, επικοινωνώντας τα προγράμματά τους.
Στο δήμο Χαλανδρίου, ο Χάρης Ρώμας διεκδικεί την ψήφο των πολιτών, με τις δημόσιες τοποθετήσεις του να πληθαίνουν. Σύμφωνα με όσα δήλωσε ο δημοφιλής καλλιτέχνης μάλιστα, πρώτη προτεραιότητα του ίδιου είναι η βελτίωση του αποχετευτικού συστήματος στην περιοχή.
«Μελέτησα εις βάθος το αποχετευτικό σύστημα στο Βυζάντιο και τολμώ να πω ότι έχω τη γνώση και την εμπειρία για να διαμορφώσω το αντίστοιχο του Χαλανδρίου με βάση αυτό. Εμπρός-πίσω, για ένα Χαλάνδρι που θα χτίσει τη δική του αυτοκρατορία», σχολίασε ο κ. Ρώμας, διαψεύδοντας τις φήμες πως θα μοιραστεί το μισό δημαρχείο με τον πολιτικό του αντίπαλο, σε περίπτωση εκλογής του.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.