«Ευ», είναι το όνομα του πολιτικού κόμματος που ίδρυσε ο επιχειρηματίας Πολ Ευμορφίδης, ιδιοκτήτης της COCO-MAT, ο οποίος δήλωσε ότι θα συμμετάσχει στις εκλογές του Μαΐου και κάλεσε την περασμένη Κυριακή τους ψηφοφόρους σε πορεία που οδήγησε σε γιορτή στην Πνύκα.
Ωστόσο, τα πρώτα σύννεφα στη νέα παράταξη δεν άργησαν να κάνουν την εμφάνισή τους, αφού μόλις λίγες ώρες μετά την ίδρυσή της, ήρθε και η πρώτη διαγραφή στελέχους της. Συγκεκριμένα, υποψήφιος βουλευτής αποτέλεσε παρελθόν, καθώς εμφανίστηκε στην πορεία φορώντας κλειστό παπούτσι, παραβιάζοντας τις γραμμές του κόμματος.
Ο ίδιος ο κ. Ευμορφίδης ζήτησε την απομάκρυνση του στελέχους, τον οποίο ευχαρίστησε για την προσφορά του και ήδη αναζητά τον αντικαταστάτη του, κάνοντας γύρους με το ξύλινο ποδήλατό του στους λόφους της πόλης.
Το «Κουλούρι» επιχείρησε να συνομιλήσει με τον κ. Ευμορφίδη, ο οποίος όμως εκείνη την ώρα συνομιλούσε με 2 παπαρούνες και μας ζήτησε να τον καλέσουμε αργότερα.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.