Λίγες ημέρες έμειναν μέχρι τις Ευρωεκλογές της 9ης Ιουνίου, με τους ειδικούς να φοβούνται ποσοστό αποχής ρεκόρ και το ενδιαφέρον των πολιτών να δείχνει χαμηλότερο από ποτέ.
Για το λόγο αυτό και με την επιστολική ψήφο να μη δείχνει ότι απέδωσε τα αναμενόμενα, προσφέρεται μία νέα υπηρεσία για όσους βαριούνται να πάνε μέχρι τα εκλογικά κέντρα για να καταθέσουν την ψήφο τους.
Έτσι, οι ψηφοφόροι θα μπορούν, είτε τηλεφωνικά, είτε μέσω γνωστών πλατφορμών, να καλέσουν σπίτι τους την κάλπη και την εφορευτική επιτροπή ώστε να ψηφίσουν χωρίς να χρειαστεί να εγκαταλείψουν την εστία τους.
Τέλος, διαψεύδονται οι φήμες πως ενδέχεται να δοθεί παράταση ενός μήνα στη διαδικασία ώστε να μπορέσουν να ψηφίσουν όσο περισσότεροι πολίτες γίνεται. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.