Συνεχίστηκαν και τις προηγούμενες ημέρες οι συγκεντρώσεις μελών του αντιεμβολιαστικού κινήματος σε διάφορες πόλεις της χώρας.
Οι πολίτες που διαμαρτύρονται, χωρίς να φοράνε τις μάσκες τους, φώναζαν συνθήματα κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού, υποστηρίζοντας πως ο κορονοϊός είναι ένας κατασκευασμένος μύθος της νέας τάξης πραγμάτων.
Ωστόσο, οι παραπάνω εικόνες φαίνεται πως προκαλούν ξαφνική αισιοδοξία στους λοιμωξιολόγους, οι οποίοι θεωρούν πως αν συνεχίσουν να μαζεύονται δίχως μάσκες τόσο ανεμβολίαστοι, το ποσοστό όσων νοσήσουν θα ανέβει δραματικά με αποτέλεσμα μέχρι τα τέλη του μήνα να χτίσουμε το επιθυμητό τείχος ανοσίας.
«Τρεις πορείες μερικών χιλιάδων μας χωρίζουν από την ανοσία», εκτίμησε μιλώντας στο «Κουλούρι» έγκριτος επιδημιολόγος, καλώντας τους πολίτες να μην διστάσουν άμεσα να διαμαρτυρηθούν. Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.