Δεν έκρυβε τον προβληματισμό του ο Αλέξης Τσίπρας, μιλώντας σε συντρόφους του ενόψει της κατάστασης που έχει διαμορφωθεί τις τελευταίες εβδομάδες.
Ο πρώην πρωθυπουργός, μοιάζει ιδιαίτερα αγχωμένος, αφού όπως έλεγε «ο σημερινός αγώνας του Παναθηναϊκού με τη Ρεν θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την τρίτη θέση του ομίλου», για να προσθέσει εμφανώς ανήσυχος πως «οι Γάλλοι είναι σκληρά καρύδια».
Μάλιστα, τόνισε με αποφασιστικότητα πως δεν σκοπεύει να μείνει άλλο άπραγος, αντίθετα θα πάρει την κατάσταση στα χέρια του και θα βρεθεί απόψε στη Λεωφόρο για να στηρίξει τους πράσινους.
Τέλος, σημείωνε ότι είναι σημαντικό οι παίκτες του Παναθηναϊκού να μείνουν ενωμένοι, αφού μόνο έτσι μπορούν να φτάσουν στην επιτυχία. «Ο διχασμός δεν έκανε ποτέ καλό σε κανέναν», κατέληξε.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.