Ως την αγαπημένη του της εβδομάδας χαρακτήρισε ο Γιώργος Μπαρτζώκας τη στιγμή που ζητάει challenge σε κάποια διαιτητική απόφαση στις αναμετρήσεις του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα.
Ο έμπειρος κόουτς, δυσκολεύεται πολύ να κρατήσει το δικαίωμα αυτό για κάποιο κρίσιμο σημείο του αγώνα, καθώς στην αναμέτρηση με την Μπαρτσελόνα το ξόδεψε ήδη από το πρώτο ημίχρονο, αφού φαίνεται ότι ο ενθουσιασμός του να αμφισβητήσει μια διαιτητική απόφαση είναι τεράστιος κι η υπομονή του μικρή.
Μάλιστα, οι συνεργάτες του coach B, δίνουν μάχη για να τον πείσουν να μην είναι παρορμητικός, με τον κ. Μπαρτζώκα να υπόσχεται πως θα είναι πιο μετρημένος, όμως στο πρώτο στραβό σφύριγμα χάνει τη μάχη με τον εαυτό του.
Προς το παρόν πάντως, διαψεύδονται οι φήμες πως εφαρμόζει το challenge και στις προπονήσεις, αλλά και σε διάφορες στιγμές της ημέρας του, με το περιβάλλον του να τις χαρακτηρίζει ως κακεντρεχείς.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.