Το MiniDisc από το συρτάρι έβγαλε μετά από αρκετά χρόνια ο Φίλιππος Δ. από το Ψυχικό, αφού διάβασε πως η Apple ανακοίνωσε το τέλος της παραγωγής των iPod, έπειτα από 21 χρόνια.
Ο 41χρονος, είχε αγοράσει το MiniDisc του το 1993, σε ηλικία τότε 22 ετών, όντας βέβαιος ότι θα αποτελέσει το μέλλον και πως θα αντικαταστήσει για πάντα το Discman. Μάλιστα, ο άνδρας είχε σπεύει να προμηθευτεί 3 συσκευές και αρκετά δισκάκια, παρότι δεν κατάφερε να βρει ποτέ τον τρόπο που αυτά μπαίνουν στο MiniDisc.
Πλέον, ο Φίλιππος διατηρεί τη μία συσκευή που κράτησε ετοιμοπόλεμη, περιμένοντας με αγωνία την επιστροφή της στη μόδα. «Έστω και τόσα χρόνια μετά, είμαι βέβαιος πως θα δικαιωθώ. Η ανθρωπότητα δεν ήταν έτοιμη τότε για το MiniDisc, αλλά πλέον οι συνθήκες έχουν ωριμάσει. Κάποια μέρα, θα με παρακαλάτε να σας πουλήσω τη συσκευή μου», σχολίασε ο άνδρας, καθώς πάλευε να βγάλει το δισκάκι από τη θήκη του.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.