Μια «εγκάρδια συνάντηση» με τον Κρις Σμολς, τον πρόεδρο του συνδικάτου εργαζομένων στην Amazon (Amazon Labor Union) και μέλη της διοίκησης του σωματείου, είχε ο γενικός γραμματέας της Κεντρικής Επιτροπής του ΚΚΕ Δημήτρης Κουτσούμπας, που επισκέπτεται τις ΗΠΑ ως επικεφαλής αντιπροσωπείας του κόμματος.
Οι συνδικαλιστές τον υποδέχτηκαν με χειροκροτήματα και συνθήματα το μεσημέρι της περασμένης Παρασκευής στα γραφεία του Σωματείου στο Στάτεν Άιλαντ. Ο Σμολς, όπως φαίνεται στο βίντεο, φορούσε ένα καπελάκι του ΠΑΜΕ.
Μάλιστα, φαίνεται πως ο κύριος Κουτσούμπας έχει εγγραφεί το τελευταίο διάστημα σε ειδικό θεματικό ταξιδιωτικό γραφείο με το όνομα «Συνδικάτα Tours», το οποίο διοργανώνει εκδρομές σε όλο τον πλανήτη και συναντήσεις με τα τοπικά συνδικάτα.
Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες, ο επόμενος προορισμός αναμένεται να είναι το Τόκιο μέσα στο καλοκαίρι, ενώ σύντομα θα ανακοινωθεί και ο χριστουγεννιάτικος προορισμός.
Μείνετε συντονισμένοι για οτιδήποτε νεότερο.
Ο Τιτανομέγιστος Καζαμίας «Το Κουάρκ» Κουλουριού και Κουραφέλκυθρου κυκλοφορεί στα βιβλιοπωλεία από την Jemma Press.
Απόψεις
Αν δεν με ψηφίσετε φέτος για αρχηγό το ΠΑΣΟΚ πάντως, μη φοβάστε, να ξέρετε πως θα έχετε τουλάχιστον άλλη μια ευκαιρία στις επόμενες εκλογές για αρχηγό, που προβλέπω πως θα είναι γύρω στο 2035. Έχω σκοπό να προσπαθώ να γίνω αρχηγός όσο με βαστούν τα πόδια μου, οι ήττες δεν με φοβίζουν - αντιθέτως κάθε ήττα είναι και περισσότερος αέρας στα πανιά μου.